Prodloužení víz strpění udělených z důvodu ozbrojeného konfliktu na Ukrajině

Pokud jste držitelem víza za účelem strpění pobytu na území z důvodu ozbrojeného konfliktu na Ukrajině, nemusíte podávat žádost o jeho prodloužení. Aktuálně projednávaná novela zákona č. 65/2022 Sb. tato víza automaticky prodlouží do 31. 3. 2025.

Víza budou prodloužena zákonem, není proto nezbytné si nechat vyznačit nový vízový štítek. Podmínkou pro vyznačení nového vízového štítku bude nutnost se na pracoviště Ministerstva vnitra předem objednat. Bez rezervovaného termínu vám nebude nový vízový štítek vylepen. Vybraný termín bude možné ze závažných důvodů změnit v rámci uživatelského účtu na Informačním portálu pro cizince.

To, že jste držitelem víza za účelem strpění pobytu na území z důvodu ozbrojeného konfliktu na Ukrajině, lze poznat podle kódu vízového štítku D/SD/91. Pokud máte vízový štítek s kódem D/VS/91, doporučujeme si pročíst informace zde.

Upozorňujeme, že vízum za účelem strpění pobytu na území z důvodu ozbrojeného konfliktu na Ukrajině není dočasnou ochranou. K prodloužení dočasné ochrany bude nutné se registrovat online.

Další informace a detaily budou zveřejněny s dostatečným předstihem v sekci Bez nároku na dočasnou ochranu.