Pilotní provoz nového Informačního portálu pro cizince

Představujeme vám nový Informační portál pro cizince, kteří žijí nebo chtějí žít v Česku. Najdete zde informace týkající se víz a dalších pobytových oprávnění, ať už pro občany Evropské unie nebo třetích zemí, informace o životě v Česku nebo o tom, jak funguje správní řízení. Samozřejmostí je sekce určená držitelům dočasné ochrany dostupná i v ukrajinském jazyce. Vlastní sekci jsme pak věnovali zaměstnavatelům, školám nebo ubytovatelům.

Dále pro vás připravujeme možnost vytvoření osobního účtu, přes který budete mít přístup ke všem svým rezervacím a dalším informacím, průvodce pro cizince, ve kterém jednoduše zjistíte, o jaké pobytové oprávnění můžete v České republice žádat, online formuláře pro jednodušší vyplňování a další.

V současné době je portál v pilotním provozu a může se stát, že narazíte na některé sekce či funkce, které ještě nebudou fungovat tak, jak by měly. Postupně doplňujeme obsah a pracujeme na tom, abyste mohli všechny funkce portálu začít naplno využívat co nejdříve. Registrace a přihlášení k prodloužení dočasné ochrany bude zprovozněna 30. ledna 2023. Vytvoření online rezervace na pracoviště pro ostatní klienty bude poté přes tento portál umožněno pro termíny od července 2023. Na dřívější termíny se můžete nadále objednávat přes stávající stránky frs.gov.cz.